phone
+38 (096) 861 55 55
phone
+38 (066) 754 55 55

Вентиляція в гаражі

Погана система вентиляції в гаражі або відсутня повністю призведе до підвищеної вологості. Речовини, які мають виводитися з витяжкою з гаража, випаровуватимуться з автомобільних агрегатів і накопичуватимуться, у тому числі й вихлопні гази. Таке повітря для людини дуже скоро буде не придатне, тому перебувати в гаражі, що погано вентилюється, небезпечно для здоров'я. Для боротьби з подібними проблемами в гаражі слід подбати про систему вентиляції, гарантуючи достатній повітрообмін у приміщенні. До того ж для встановлення вентиляції у гаражі не потрібно витрачати багато коштів.

Вентиляція гаража в приватному будинку або в окремій будові, з підвалом або без нього повинна виконувати просту функцію - виводити всю непотрібну вологу та забезпечувати нормальний повітрообмін по всьому приміщенню. У комфортних умовах ваша машина, інструменти та навіть продукти, які ви зберігаєте в гаражі, “проживуть” довше, ніж за умов підвищеної вологості.

Гаражі захищають машину від угону та різних погодних впливів, а також її результатів (наприклад, дерево, що впало). З вулиці автовласники можуть завезти машину після дощу чи снігу, що дає великі випари у невеликому приміщенні. Витяжна вентиляція гаража природного чи примусового типів забезпечить формування нормального мікроклімату для людини, автомобіля, автозапчастин та інших речей.

Погана вентиляція призведе до корозії машини, появи неприємного запаху, грибка та плісняви, а також призведе до поломки багатьох агрегатів у гаражі. Оптимальним варіантом є повна зміна повітря 6-10 разів за годину, залежно від розташування гаража (підземний або наземний) та наявності підвалу під ним. Вентиляція підземного гаража чи наземного найчастіше стає ще й повітряним опаленням, оскільки температура в гаражі має бути близько +5 градусів. Така температура не зовсім зручна для людини, але оптимальна для автомобіля. Тому раціонально дотримуватись цієї позначки.

Ви напевно знаєте, що є три типи систем вентиляції:

  • Природна;
  • Примусова;
  • Комбінована.

Природна вентиляція залежить від різниці температур зовні та усередині приміщення. У холодну пору все чудово працює, але проблемою стає спекотна погода, адже при високих температурах вентилювання практично немає. Завдяки примусовій вентиляції (спеціальні додаткові засоби) повітря подається та виводиться, коли вам необхідно. Однак механічна припливно-витяжна вентиляція в гаражі – не завжди необхідність, адже на неї потрібно витратитись.

Комбінована вентиляція вважається найоптимальнішим вибором. Припливна вентиляція в гаражі може бути механічною, якщо природне вентилювання приміщення добре виводить повітря, але недостатньо подається свіже. Найчастіше навпаки: як припливна вентиляція виступає природна подача повітря, а на додаток до нього встановлюють вентилятор, який примусово виводить відпрацьоване повітря.

Вентиляція гаража у котеджі зазвичай встановлюється на етапі будівництва. Це полегшує проектування вентиляції та виконання необхідних БНіПів. В основному гараж включає:

  • Гараж;
  • Оглядову яму, яка може виступати в ролі льоху;
  • Додатковий льох.

Ці приміщення практично завжди мають вертикальне розташування (один під одним). В результаті такого повідомлення слід враховувати проектування загальної системи вентиляції. Щоб уникнути скупчення конденсату, появи калюж та інших наведених вище наслідків, слід уважно підійти до цього питання. Зазвичай вентиляція підвального приміщення гаража природного типу включає витяжну і воздухозаборную трубу. У трубу додатковий вентилятор, що нагнітає або повітря, що виганяє, можна встановити при необхідності, але найчастіше цю процедуру виключають. Також подбайте про відокремлений вентиляційний канал гаража від інших приміщень.

Примусова вентиляція гаража без підвалу або з ним зазвичай не має попиту з кількох причин:

  • Щоб повітря виводилося у розрахованій кількості, вентилятор завжди необхідно тримати включеним;
  • Якщо власник гаража відсутня і вимкнув витяжку, природний висновок та подача повітря через цю трубу утруднюється через половину перекритої труби вентилятором;
  • На роботу вентилятора витрачається електрика.

Але варто відзначити, що гараж як майстерня має сенс встановлювати локальну примусову витяжку. Але якщо ви використовуєте гараж, як камеру для фарбування, вентиляція обов'язково повинна бути примусовою по всьому приміщенню з усіма необхідними фільтрами.

Вентиляція приватного гаража може проектуватись і за відсутності підвалу. Звичайно, технологічні особливості вентиляції в цьому випадку не сильно відрізнятимуться від гаражів із підвалами, просто паралельно потрібно буде виконувати менше вимог. Гараж без підвалу не вибагливий у типі вентиляції, тому підлаштовуйтесь під свої потреби та бюджет. Проектування та встановлення всіх типів має свої нюанси: обов'язково приділіть цьому моменту достатньо часу.

Перед тим, як купити вентиляцію для гаража, проведіть розрахунки за нормами, створіть схему і дізнайтеся якнайбільше про “підводне каміння” свого приміщення. Звичайно, найпростішим варіантом може стати замовлення проекту у професіоналів, що значно скоротити ваші сили та час. Маестро Клімат пропонує не лише широкий асортимент товарів, але й послугу проектування вентиляції для гаража. Вентиляція гаража в Києві може бути спроектована та встановлена самостійно, але чому б не довірити таку відповідальну справу досвідченим фахівцям?